Kombajny Buraczane.

Wednesday, July 23rd, 2008

Kombajny buraczane należą do maszyn rolniczych, służących przede wszystkim do zbioru roślin okopowych. Dzięki ich zastosowaniu, możliwe jest wykonywanie pracy, do której wcześniej zaangażowanych musiało być kilka innych urządzeń lub cały zespół robotników.

W dzisiejszych czasach do tego calu wystarczy tylko jeden kierowca, co pozwala na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy związanych z wypłatami dla pracowników oraz z wykorzystywaniem kilku różnych maszyn, ale również tak cennego dziś czasu, szczególnie w tak intensywnym okresie, jakim jest pora zbiorów.

Kombajny buraczane, przeznaczone do zbioru buraków, na samym początku pozbawiają dane buraki liści, co nazywa się ogławianiem, a następnie zajmują się oczyszczaniem ich korzeni. W kolejnym etapie kombajny buraczane wykopują, po czym oddzielają i zbierają wszystkie buraki.

Wszystkie wymienione procesy odbywają się praktycznie jednocześnie, dzięki czemu oszczędność czasu jest naprawdę spora. Niektóre kombajny buraczane układają liście od razu, a korzenie przenoszą bezpośrednio na przyczepę.