Wycinaki.

Monday, August 4th, 2008

Wycinaki są to urządzenia mechaniczne bardzo często wykorzystywane w większości gospodarstw, które specjalizują się rolnictwem. Wycinaki używa się przede wszystkim w celu wycięcia bloków, np. kiszonki lub sianokiszonki z wyznaczonych silosów, które są następnie przewożone do zaplanowanego wcześniej miejsca.

Wycinaki cenione są przez wszystkich użytkowników ze względu na swoją dość wysoką funkcjonalność, ponieważ wycięcie bloków z pryzmy wykonywane jest naprawdę w krótkim czasie, a dodatkową zaletą jest także fakt, że dzięki idealnej konstrukcji wycinaki pozostawiają po sobie gładkie powierzchnie w miejscach cięcia, które zapobiegają takiemu procesowi, jakim jest rozkład i gnicie pryzmy oraz bloku, który został wcześniej wycięty.

Wycinaki rolnicze wyposażone są najczęściej w zestaw wymiennych noży tnących, które w razie jakiegokolwiek uszkodzenia lub naturalnego zużycia mogą być natychmiast w prosty sposób wymienione przez właściciela, dzięki czemu nie jest konieczne przerywanie rozpoczętej wcześniej pracy.