Ciągniki Rolnicze.

Wednesday, July 23rd, 2008

Ciągniki rolnicze, czyli traktory to maszyny, które pozwalają na łatwe przemieszczenie innych potrzebnych urządzeń, które nie mają swojego silnika, ani żadnego innego napędu, np. przyczepy. W 1922 po raz pierwszy wypuszczono na rynek ciągnik rolniczy z napędem spalinowym. Wydarzenie to zapoczątkowało szybki rozwój tej dziedziny i w obecnych czasach do wybory jest kilkanaście rodzajów poszczególnych modeli.

Ciągniki rolnicze wykorzystywane są przede wszystkim w rolnictwie, szczególnie często podczas pracy na polu, a także w celach transportowych. Traktory różnią się od zwykłych pojazdów mechanicznych szczególnym przystosowaniem do poruszania się po trudnych terenach, łatwością kierowania oraz mniejszym naciskiem na podłoże, co jest bardzo istotne podczas prac typowo rolniczych.

Traktory są urządzeniami, które stały się nieodłącznym elementem każdego rozwijającego się gospodarstwa rolniczego, ponieważ umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie urządzeń niezbędnych do prawidłowego wykonywania wszystkich prac.