Kombajny zbożowe.

Tuesday, September 16th, 2008

Żniwa to czas ciężkiej i męczącej pracy dla wszystkich rolników, ponieważ to właśnie w tym czasie mają oni najwięcej zajęć do wykonania, jednak w porównaniu z przeszłością zadanie to jest znacznie ułatwione dzięki zdobyczom dzisiejszej technologii.

Bezcenną i niezbędną w dzisiejszych czasach pomocą, zwłaszcza dla większych gospodarstw, są odpowiednie maszyny i urządzenia, które pozwolą na wykonywanie całej pracy szybciej i efektowniej, bez konieczności wkładania w to wszystko zbyt dużego wysiłku.

Niezastąpione podczas żniw są m.in. kombajny zbożowe, które umożliwiają jak najlepsze wykorzystanie dobrej pogody na zebranie sporej ilości plonów w jak najkrótszym czasie.

Kombajny zbożowe to podstawa każdego większego gospodarstwa, zajmującego się uprawą zbóż, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć zamierzone rezultaty i zebrać oczekiwaną liczbę produktów w wyznaczonym czasie.

Właściciele mniejszych pól wykorzystują najczęściej do tego celu specjalnie wynajęte kombajny zbożowe, np. od sąsiadów lub znajomych.

Dmuchawy do zboża.

Monday, August 18th, 2008

W każdym dużym gospodarstwie, specjalizującym się w rolnictwie, zwłaszcza w uprawie zbóż, niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń i maszyn, które umożliwią sprawne i szybkie przesypywanie zboża, np. z przyczepy do konkretnego pomieszczenia.

Do tego celu służą m.in. dmuchawy do zboża. Zapewniają one tzw. pneumatyczne przenoszenie wyznaczonych materiałów, które są w postaci sypkiej, tak jak np. wszystkie zboża. Cały ten proces odbywa się dzięki użyciu specjalnego silnika, którego praca umożliwia przenoszenie określonego materiału w rurociągu poprzez prąd powietrza.

Dmuchawy do zboża mogą różnić się od siebie średnicą kanału, długością rury oraz mocą silnika. Wszystkie te czynniki mają wpływ na szybkość np. rozładowywania przyczepy. W bardzo dużych gospodarstwach polecane są zwłaszcza lepsze modele, które pozwalają na zaoszczędzenie jeszcze większej ilości czasu.

Dmuchawy do zboża idealnie spełniają swoje zadanie, a przesypanie kilku ton zboża zajmuje zaledwie kilkanaście minut.