Żmijki do zboża.

Saturday, August 2nd, 2008

Żmijki do zboża, często nazywane również przenośnikami ślimakowymi, to urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie, zajmującym się uprawą jakichkolwiek rodzajów zbóż.

Żmijki do zboża służą przede wszystkim do szybkiego i sprawnego rozładowywania przyczepy ze zbożem. Są one cenione przez rolników zwłaszcza ze względu na swoją ogromną wydajność i dość niskie zapotrzebowanie energetyczne, np. w stosunku do dmuchaw zbożowych.

W dzisiejszych gospodarstwach, w których produkcja zboża jest dosyć wysoka, żmijki do zboża są po prostu niezbędne. Ułatwiają przesypywanie ziarna, a straty podczas wykonywania tej czynności zmniejszone są praktycznie do zera. Nie wymagana jest przy tym również praca fizyczna człowieka, ze względu na to, że wszystkim zajmuje się odpowiednio ustawiona maszyna.

Pozwala to również na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, ponieważ żmijki do zboża umożliwiają rozładowanie nawet kilku ton zboża już w kilkanaście minut, przy wykorzystaniu do tego celu zaledwie tylko małego silnika.